• Oscar Denizcilik

Thanda Island – Hint Okyanusunda Ödüllü Özel Ada

En son güncellendiği tarih: 23 Mar 2020


Tanzanya’nın anakarasından yaklaşık 30km uzaklıkta bir Hint Okyanusu dilimine sahip olan Thanda Island , süper yatlara özel erişimi olan özel bir ada cenneti.


Thanda, 2016’daki açılışından bu yana, Hint Okyanusu’ndaki en iyi muhafaza sırrı olarak biliniyor. Çok sayıda lüks seyahat ödülü ile taçlandırılmasına rağmen, adanın izole durumu onu radarın altında makul bir şekilde tuttu.

Şimdi ise, bir adanın bir süper yat erişimiyle birleştiğinde, bütün bir adanın kendine olan vaadi, bu hedefin sadece jet-set elitleri arasında yükselişe geçmediği anlamına geliyordu; ayrıca artan sayıda süper yat çekmesi de bekleniyor.

Oscar Denizcilik’in yayın ekibi, ziyaretçilerin özel ada-deniz rezerv hibritini ziyaret ettiklerinde neler bekleyebileceklerini görmek için Thanda Adası’nda ağırlanacak kadar şanslıydı.
Olofsson’un Vizyonu


Yapımdan on yıl sonra Thanda Adası, deneyimli seyahat kralı Dan ve Christin Olofsson’un beyni. Uber-girişimci İsveçli çift, bir sonraki girişimini, arkadaşlarınız ve ailenizle olan değerli anları kaçırmak için hazırlanan pastoral bir tatil yeri olarak ikiye katlayabilecekleri bir arayış içindeydi.

Çift, bir helikopterin üzerinde uçarken, bir kilometrekareden biraz fazla bir mesafede bulunan gözyaşı şeklindeki kara kütlesini gördü. Pudra şekeri kum plajları tüm çevreyi sarmıştı ve kıyıların etrafındaki yemyeşil bir mercan ekosistemi, torunlarının saatlerce sualtı dünyasını keşfeden görüntülerini canlandırdı. Buna ek olarak, mercan resiflerinin büyük kısmı adanın sakin sularla çevrili olması ve büyük dalgaların gazabından korunması anlamına geliyordu. 

Tanzanya hükümeti ile yapılan bazı soruşturma ve müzakerelerden sonra, ada mercan resiflerini korumak ve korumak için düzenlemelere uymaları koşuluyla onlara aitti.
Son Teknoloji Villa
Adanın başlıca konuk alanları, plaja bakan geniş bir terasa sarılmış tek bir binadan oyulmuştur. Cam çerçeveli bir sonsuzluk havuzu ve açık havada yemek yemek, aile odası olarak işlev gören kapalı bir alanın arkasında, ışığın ve havanın akmasına izin veren geniş Fransız pencereleriyle birlikte oturuyor.


Zarif bir konfor ve zarafet dengesini bünyesinde barındıran bu alan keyifli ve sıcak bir his veriyor.
Zarif bir konfor ve zarafet dengesini bünyesinde barındıran bu alan, keyifli ve sıcak bir his veriyor; görkemli kanepeler üzerinde durulmalı ve bir Steinway piyanosu ve diğer enstrüman çeşitleri çalınmalıdır. Odaya benzersiz bir dokunuş katan bir akvaryum duvarlardan birine uzanır. Burada tam donanımlı bir bar ve şarap seçkisinin yanı sıra iç mekan yemekleri sunulmaktadır.


Bu oda, bir mutfak, büyük bir spor salonu ve adanın dallanan başka bir bölümüne giden bir yol ile konuk odalarının kalbinde yer almaktadır. Adada film gecelerinin keyfini çıkarmak isteyen konuklar, kitaplar, geniş bir televizyon ekranı ve terasa bakan bir balkon ile donatılmış eğlence odasına çıkabiliyor. Sabahları, ışıltılı okyanusun panoramik manzarasına bakan bu balkonda yoga seansları yapılabilir.


Kanepeler açık bir şekilde yaslanmak içindir ve bir Steinway piyano ve diğer enstrüman çeşitleri çalınmalıdır.

Villa konaklama birimi, biri dördü birbirinden ayrı olan, kendi soyunma odasından ve özel kahve terasından yararlanan bir ana süit dahil olmak üzere beş süitten oluşmaktadır.

Bireysel süitler, arkalık nötrler, yüksek tavanlar ve Cape Cod-esque aksanlarının cennetidir. Uzun pencereler alanı aydınlatır ve parlak beyazlar odaların taze ve havadar olmasını sağlar. 

Bir kapı, oturma alanı ile açık hava banyo ve duşuna gönüllü olan özel bir açık alana götürür; içinde geniş duş dikkate alınarak çöküş yüksekliği.
Aile odaklı tasarım, diğer dört süitin birbirine bağlandığı anlamına gelir ve daha esnek bir yapılandırma için ek yataklar sağlanabilir.


Adanın her bölgesi iyi bağlantılıdır ve konukevinden adanın diğer tarafına kadar yükseltilmiş bir tahta kaldırılmıştır. Plaj, konukların gölgede yaslanabileceği saçaklı cabanaslardan, güneşin tadını çıkarmak için hazırlanmış şezlonglara kadar dinlenme alanları ile doludur.Adanın uzak tarafında, personel konaklama birimleri, güneş çiftliği ve Helipad bulacaksınız.


Lüks Bandalar

Svahili tarzı bandalar adanın daha tenha bir bölümünde bulunur ve yerel Arap dhows’larının kalıntılarından kurtarılan ahşaptan oluşur – bu sulara özgü geleneksel bir balıkçı teknesi. Bandalarda kalmak isteyen konuklar, modern olanaklarla dengelenmiş otantik, Robinson Crusoe tarzı bir deneyimden yararlanabilirler.

Binaların yapısı, konukların çevreleriyle bir arada hissetmelerini sağlayan akıcı, açık plan bir düzen oluşturur. Alt katta oturma alanı, üst katta ise büyük bir yatak ve iyi donanımlı bir en-suite banyo bulunur.Konuklar villa konaklama birimleri ve bandalar arasında seçim yapabilir; her ikisi de konukların muhtemelen ihtiyaç duyabileceği her şeyi ile döşenmiş lüks seçenekler. Wi-fi, adanın tüm yaşam alanlarında mevcuttur ve sofistike bir telekomünikasyon sistemi sayesinde oldukça hızlıdır.
Birden Fazla Yemek Alanı ve Tema Gecesi


Konukların gelmeden önce, mutfak beğenilerini, sevmediklerini ve gerekli diyet gereksinimlerini ayrıntılı olarak belirten tercih sayfalarını doldurmaları istenir. Adanın yerleşik şefi, kaldıkları her gün için, özellikle kişisel zevklerine göre özel olarak hazırlanmış bir menü oluşturabilir.

Yemeklerin çoğu villanın merkezi terasında; ancak, Thanda Island konukların yararlanabileceği çeşitli yemek düzenlemeleri sunmaktadır. 


Konuklar, adanın uzak tarafındaki rustik açık havada yemek düzeninde yemek yemeyi seçebilirler. Alan mum ışığında aydınlatılmıştır ve daha büyük gruplar için mükemmel kılan rahat ve keyifli bir ortama sahiptir.

Daha samimi bir şey arayanlar için, deniz sığlıklarında romantik bir yemek deneyiminin tadını çıkarabilirsiniz. Konuklar, kıyıya vuran dalgaların dinlendirici seslerini dinlerken ağız sulandıran deniz ürünlerini tadabilirler.

Geleneksel Tanzanya mutfağını denemek isteyenler hayal kırıklığına uğramayacaklar, çünkü şefler plajda ipeksi bir Bedevi çadırında tadını çıkarmak için köri yemekleri ziyafeti hazırlayabilirler. Menü Zanzibar taze baharatlar ile infüze edilir ve otantik ayarı bu yemek deneyimi bir Thanda Adası tatil vurgulamaktadır yapmak emin.


Tenis ve Voleybol Sahası


Işıklandırılmış spor sahası, arkadaşlarınızla ve ailenizle bir araya gelmek ve tenis ya da voleybol oynamak için mükemmel bir fırsat sunar. Konuklar kahvaltıdan önce veya günün sonunda güneşin rahatsız edici derecede sıcak olmadığı hafif bir oyunun tadını çıkarabilirler. 

Thanda’nın personeli, konukların rakip bir takıma ihtiyaç duyması durumunda sıkışmaktan çok mutludur ve katılmak yerine gözlemlemek isteyenler, mahkemeyi çevreleyen gölgeli seyirci koltuklarını bulacaklardır. 


Su Sporları EtkinlikleriKonuklar denize dalmaya karar verdiklerinde, su oyuncakları ve aksesuarlarından oluşan bir hazineden en iyi şekilde yararlanabilirler. Deniz kıyısındaki kayık evinde depolanan Thanda’nın personeli konuklara aradıklarını bulmalarına yardımcı olmaktan mutluluk duyar. 

Heyecan arayanlar Jet-Ski’yi bir tur için dışarı çıkarabilir ve dalgalarda sörf yapmak ve adanın etrafında dolaşmak için saatlerce eğlenmenin tadını çıkarabilirler. Daha rahat bir seyir isteyenler için kano, kano ve yelkenli tekneler mevcuttur. Thanda Adası’nın geniş mercan resiflerine göz atma şansı için, konuklar şnorkelli yüzme ekipmanlarını ve Paddelboard’ları alabilir ve gün boyunca deniz yüzeyinde süzülüp harika sualtı dünyasını keşfedebilirler. 

Bu inanılmaz destinasyonun büyüsüne ek olarak, konuklar balina köpekbalıklarının yanında yüzme fırsatına da sahipler. Büyük bir bölme, yıl boyunca Thanda Adası çevresindeki sularda yaşar ve ada, misafirlerinin bu muhteşem yaratıklarla birlikte yüzmeleri için kolayca geziler düzenleyebilir.


Sağlık

Adadayken Thanda’nın konukları, zihni yeniden dengelemek ve iç huzur duygusu ile yeniden bağlantı kurmalarına yardımcı olmak için tasarlanmış çeşitli aktiviteler bulmayı bekleyebilirler. Konuklar suya bakan bir yoga seansının keyfini çıkarabilir veya profesyonel bir eğitmenin yardımıyla meditasyon yapabilirler.

Buna ek olarak, Thanda Adası’nda aktif kalmak isteyenler, iyi donanımlı bir spor salonu bulmaktan memnuniyet duyacaktır.
Rahatlama ve Spa Uygulamaları
Adanın etrafında bulunan konuklar, huzur ve mahremiyet içinde uzayabilecekleri ve rahatlayabilecekleri özel dinlenme yerleri bulacaklar.

Ancak Thanda’nın sakin ortamı konukları rahatlatmak için yeterli değilse, bir adım daha ileri gidebilir ve şımartmak ve gevşemek için tasarlanmış çeşitli spa uygulamalarına katılabilirler. Profesyonel masörler Zanzibar’dan ithal edilen kokulu yağları kullanarak stresi eritecek ve reiki seansı gerginliği hafifletmeye ve refah duygusuna katkıda bulunacaktır.

Güneş battıkça, konuklar plajda bakır banyosunun keyfini çıkarabilirler. Kokulu yağlar ve taze çiçekler ile aşılanmış olan bu, Thanda Adası’ndaki günleri bitirmenin en mükemmel yoludur. 
Thanda Adası Yat Turu
Lüks bir yatın özel erişimine sahip olan konuklar, Thanda Adası çevresindeki nefes kesen manzarayı ve inanılmaz doğa harikalarını deneyimleyebilirler. 

Personel, konaklamalarından önce konuklar için ısmarlama bir güzergah oluşturacaktır. Yat Turu esnektir ve konuklar Zanzibar ve Pemba Adası’na kadar girişimi seçebilir veya bölgede kalabilir ve Mafya ve Bwejuu adalarını ziyaret edebilirler. Konuklar gitmeyi tercih ettikleri her yerde, bozulmamış bu bölgeyi 35m / 115ft’lik ‘Over the Rainbow’ motor yatında konfor ve tarzda gezmeyi bekleyebilirler .
Koruma

Olofssonlar adayı önümüzdeki kırk yıl boyunca kiralamış olsalar da, geri çekilmenin inşası ve tasarımına çevreye duyarlı ve sürdürülebilir bir yaklaşım benimsemeye karar verdiler. Sonuç olarak, adanın konukları için su toplamak ve geri dönüştürmek için kendi tuzlama tesisi vardır ve tüm ada güneş enerjisi ile çalışır. Birkaç yıl önce, WWF adada yerel ekosistemin korunmasına yardımcı olacak ağaçlar dikmeye başladı.

Ayrıca çift, adanın doğal durumuna dönmek zorunda kalabileceği bir geleceği de düşündü. Adadaki tüm altyapının iz bırakmadan kaldırılmasını sağlamak için her şey kazıklar üzerine inşa edilmiştir. 

Thanda Adası, adayı çevreleyen korunmuş mercan resiflerinin desteklenmesinde de büyük rol oynamaktadır. Bir deniz biyoloğu, mercan çiftliklerini yetiştirmenin yanı sıra resifler için uzun vadeli bir geleceği teşvik etmeye yönelik çalışmalar yürütüyor. 
Ulaşım
En yakın uluslararası havaalanı Tanzanya anakarasında bulunan Julius Nyerere Havaalanı olarak da bilinen Dar es Salaam Havaalanı’dır (DAR). Havaalanından, Thanda Adası’nın konukları doğrudan adaya kırk dakikalık bir helikopter yolculuğu veya komşu Mafya Adası’na kiralanmış bir uçak ve ardından yaklaşık bir saat süren bir tekne yolculuğu seçebilirler.

Hangi seçeneği seçerseniz seçin, bağlantı havayolu şirketinin bir temsilcisi, vizelerinizi organize etmek, çantalarınızı toplamak ve sizi sadece beş dakika uzaklıktaki yerel bir havaalanına götürecek bir arabaya götürmek için Dar es Salaam kapısında buluşur. Uçağa binmeden ve ücretsiz içeceklerin tadını çıkarmadan önce ek güvenlikten geçeceksiniz.

Helikopter Thanda’nın özel helikopter pistine inecek ve Thanda’nın özel meyveli kokteyllerini sunan personel tarafından karşılanacaksınız.

Özel uçak Zanzibar takımadalarındaki komşu ada Mafia Adası’na inecek. Thanda’nın personeli sizi bir arabada karşılayacak ve sizi ve bagajınızı adanın şık sürat teknesinin sizi beklediği adadaki bir iskeleye aktaracak. Tekne yolculuğu yirmi dakika sürer ve soğuk şampanya eşlik eder.


Türkiye Yat Kiralama seçeneklerimiz için tıklayınız.

15 görüntüleme0 yorum

İzmir: Dalyan Mahallesi, Estinbel Sitesi Girişi, Dalyan Marina, 35930 Çeşme/İzmir | Türkiye

Mail : cesme@oscardenizcilik.com

İstanbul : 1.Kısım Mahallesi, Rauf Orbay Cd., 34140 Bakırköy/İstanbul | Türkiye

Mail : ist@oscardenizcilik.com

Merkez Adres: Tepecik, ilta Bodrum Marina, Neyzen Tevfik Cd., 48400 Bodrum/Muğla | Türkiye

Mail : mavitur@oscardenizcilik.com

Antalya : Liman, Büyük Liman Mevki, Atatürk Blv., 07070 Konyaaltı Antalya | Türkiye

Mail : ant@oscardenizcilik.com

 • Oscar Denizcilik YouTube Kanalı
 • Oscar Denizcilik Pintrest
 • Oscar TripAdvisor
 • Oscar Denizcilik Facebook
 • Oscar Denizcilik Instagram

Pazartesi - Salı - Çarşamba - Perşembe - Cuma : 06:00 - 23:00 Cumartesi - Pazar : 06:00 - 22:00

HIZLI SİTE HARİTASI

SATILIK YAT

TEKNE TATİLİ

 • Yat Tatili
 • Mavi Yolculuk
 • Mavi Tur
 • Tekne de Tatil
 • Gulet Tatili
 • Ucuz Mavi Yolculuk
 • Haftalık Tekne Kiralama
 • Mega Yat Tatili

KİRALIK TEKNE

 • İstanbul Kiralık Tekne
 • Çeşme Kiralık Tekne
 • Antalya Kiralık Tekne
 • Bodrum Kiralık Tekne
 • Fethiye Kiralık Tekne
 • Marmaris Kiralık Tekne
 • Göcek Kiralık Tekne
 • Mega Tekne Kiralama

Yeni Eklenenler

Çeşme Tekne Turları
Fethiye Mavi Yolculuk
Bursa Yat Kiralama
Saatlik Yat Kiralama
Yat Kiralama Fiyatları 2020
Türkiye Yat Kiralama
Satılık Yat
GuletYat Kiralama

2010 - 2019 Oscar A.Ş. Tüm Hakları Saklıdır.