• Oscar Denizcilik

Korfu’daki Yunan Kültürünü Keşfedin

En son güncellendiği tarih: 4 Nis 2020

Korfu’daki Yunan Kültürünü Keşfedin

“Yunanistan Zümrüt Adası” olarak adlandırılan Korfu , sonsuz miktarda destansı yürüyüş parkuru ile kutsanmıştır. Bununla birlikte, yemyeşil, yemyeşil manzaraların ötesinde, Lefkimmi tuz tavaları veya parıldayan sahil şeridi boyunca yabani yunusların baklaları ile flamingolarla da karşılaşabilirsiniz. Karada, Venedik kalelerinin Korfu Eski Kenti’nde Fransız tarzı oyun salonlarıyla buluştuğu ve pembe renkli kum plajlarının dünyanın en kristal sularından bazılarıyla buluştuğu bir yer hayal edin. Ancak benzeri olmayan bir deneyim için, ortalama sıcaklıklar 19 ° C civarında rahatça oturduğunda ve yılın en büyük kültürel festivallerinden biri gerçekleştiğinde – kil kaplarının geleneksel olarak parçalanması ( botides ) Paskalya zamanı boyunca Korfu’ya gitmenizi öneririz. .


Yunanistan Zümrüt Adası” olarak adlandırılan Korfu , sonsuz miktarda destansı yürüyüş parkuru ile kutsanmıştır. Bununla birlikte, yemyeşil, yemyeşil manzaraların ötesinde, Lefkimmi tuz tavaları veya parıldayan sahil şeridi boyunca yabani yunusların baklaları ile flamingolarla da karşılaşabilirsiniz. Karada, Venedik kalelerinin Korfu Eski Kenti’nde Fransız tarzı oyun salonlarıyla buluştuğu ve pembe renkli kum plajlarının dünyanın en kristal sularından bazılarıyla buluştuğu bir yer hayal edin. Ancak benzeri olmayan bir deneyim için, ortalama sıcaklıklar 19 ° C civarında rahatça oturduğunda ve yılın en büyük kültürel festivallerinden biri gerçekleştiğinde – kil kaplarının geleneksel olarak parçalanması ( botides ) Paskalya zamanı boyunca Korfu’ya gitmenizi öneririz. .

Paskalya’yı, Korfu yolunu kutlayın

Paskalya zamanında Korfu, her yıl binlerce ziyaretçiyi çeken Yunan Ortodoks Hıristiyanları için büyük bir yerel kutlamadır. Paskalya Pazarında Büyük Diriliş Kitlesine giden bu 10 günlük momentum, güzel Corfu Old Town’un sokaklarda renkli alayların bir rüzgarına dönüştüğünü, geleneksel kırmızı kumaşlarla örtülü balkonların ve havai fişeklerle dolu gökyüzünün akşam geldiğini gösteriyor.

Ancak, en sıra dışı geleneklerden biri, plaka parçalanması, Kutsal Cumartesi Paskalya tatillerinde Korfu’da gerçekleşir. İlk olarak, Korfu Kasabasındaki Yabancılar Kilisesi’nin Panagia ton Xenon – Madonna’sı dışında sabah saat 6’da, yerli halkın Kutsal İncil’deki diriliş sırasında depremi temsil eden yapay bir deprem sahnesi için bir araya geldiğini göreceksiniz. Bundan sonra, çan halkını duymak ve yerel halkın aşağıdaki sokaklara vurmak için bir avuç toprak kapları havaya fırlattıkça, Yunan geleneklerinin hayat bulmasını görmek için saat 11 civarında Liston ve Pentofanaro yakınlarındaki hareketli Spianada Meydanı’na gitmenizi tavsiye ederiz. aşağıdaki şut!

Bazıları, Yunan tabağının parçalanmasının Korfu kültürünün “iyi ruhlar ve eğlence” anlamına gelen “ke fi” fikrinden kaynaklandığını söylerken , diğerleri, yeni kil tarımının başlangıcını, eski kil kaplarını yenileriyle değiştirdiğini iddia ediyor. Yeni Yıl hasadının gelişi için.

Paskalya Cumartesi akşamı kilise hizmetleri bittikten sonra, Korfu yerlilerinin geceye iyi parti yaptığını, geleneksel Korfu yiyeceklerini ve chilihourda (yerel Paskalya çorbası), fogatsa (Paskalya börek) ve tsourekia (tatlı) yemekleri içeren lezzetleri şımartın. hamur işleri), canlı orkestra müziği, Yunan dansı ve bir sürü “Opas!” fonunda sağlıklı miktarda yerel şarapla yıkandı. İlkbaharın ilk günlerinde karşılamanın tamamen farklı bir yolunu arıyorsanız, Corfu at Easter en iyi yerlerden biridir.

Ada duraklarını görmeli

Korfu’daki Paskalya zamanını yerlilerden biri gibi iyice keyifledikten sonra, suda görülecek çok şey var. Gouvia Marina’daki üssümüz, UNESCO Korfu Eski Kent bölgesine sadece 15 dakika uzaklıktadır ve Adriyatik ile Akdeniz arasında büyük bir bağlantı olduğu düşünülmektedir. İşte listenizde en üst sıralarda yer alması gereken birkaç yer:


Paxos

Paxos’un mercan çivili mücevherinde işler yavaş yavaş bir yerde hareket ediyor. Konuşacak havaalanı olmadan, Loggos, Gaios ve Lakka’nın parlak limanları, güneşli bir öğleden sonraları kaçırmak için mükemmel olan arkadaş canlısı yerel tavernaların sıçraması dışında, büyük ölçüde el değmemiş kalır. Güneşe tapanlar için Mongonissi Plajı’na gitmenizi ya da yüzlerce yıllık zeytinliklerden tenha Erimitis Bay Plajı’na doğru yürüyüş yapmanızı tavsiye ederiz.

Parga

Preveza ve Igoumenitsa şehirleri arasında yer alan bu resim mükemmel kasaba, büyüleyici zümrüt suları koyuna, şeker renkli evlere ve köye bakan 14. yüzyıldan kalma Venedik kalesine sahiptir. Hareketli dükkanlar, restoranlar ve uzo barların eklektik bir karışımı için şehir merkezine gidin ya da Ephyra Necromanteion’daki kehaneti ziyaret etmek için Acheron Nehri’ne doğru ilerleyin.

Sivota

Yemyeşil adaları, dar girişleri ve ipeksi beyaz kumlu plajları sayesinde “Yunanistan’ın Karayipleri” ni kullanan Sivota, zorlu günlerde yelken açtıktan sonra dinlenmek için harika bir yerdir. Hevesli yürüyüşçüler ve maceracılar için, bir saat iç yolculuk yapın ve Gitana Antik Tiyatrosu, güzel Acheron Gorges ve sizi Yunan efsanelerinin ayak izlerinde yürüyormuş gibi hissettirecek bir dizi arkeolojik alana rastlayacaksınız.

“Emerald Isle of Greece” seyahatinizden en iyi şekilde nasıl yararlanabileceğiniz hakkında daha fazla bilgi için yat kiralama seyahat programımıza göz atın:

Mavi Yolculuk

Mavi Tur

3 görüntüleme0 yorum

İzmir: Dalyan Mahallesi, Estinbel Sitesi Girişi, Dalyan Marina, 35930 Çeşme/İzmir | Türkiye

Mail : cesme@oscardenizcilik.com

İstanbul : 1.Kısım Mahallesi, Rauf Orbay Cd., 34140 Bakırköy/İstanbul | Türkiye

Mail : ist@oscardenizcilik.com

Merkez Adres: Tepecik, ilta Bodrum Marina, Neyzen Tevfik Cd., 48400 Bodrum/Muğla | Türkiye

Mail : mavitur@oscardenizcilik.com

Antalya : Liman, Büyük Liman Mevki, Atatürk Blv., 07070 Konyaaltı Antalya | Türkiye

Mail : ant@oscardenizcilik.com

 • Oscar Denizcilik YouTube Kanalı
 • Oscar Denizcilik Pintrest
 • Oscar TripAdvisor
 • Oscar Denizcilik Facebook
 • Oscar Denizcilik Instagram

Pazartesi - Salı - Çarşamba - Perşembe - Cuma : 06:00 - 23:00 Cumartesi - Pazar : 06:00 - 22:00

HIZLI SİTE HARİTASI

SATILIK YAT

TEKNE TATİLİ

 • Yat Tatili
 • Mavi Yolculuk
 • Mavi Tur
 • Tekne de Tatil
 • Gulet Tatili
 • Ucuz Mavi Yolculuk
 • Haftalık Tekne Kiralama
 • Mega Yat Tatili

KİRALIK TEKNE

 • İstanbul Kiralık Tekne
 • Çeşme Kiralık Tekne
 • Antalya Kiralık Tekne
 • Bodrum Kiralık Tekne
 • Fethiye Kiralık Tekne
 • Marmaris Kiralık Tekne
 • Göcek Kiralık Tekne
 • Mega Tekne Kiralama

Yeni Eklenenler

Çeşme Tekne Turları
Fethiye Mavi Yolculuk
Bursa Yat Kiralama
Saatlik Yat Kiralama
Yat Kiralama Fiyatları 2020
Türkiye Yat Kiralama
Satılık Yat
GuletYat Kiralama

2010 - 2019 Oscar A.Ş. Tüm Hakları Saklıdır.