• Oscar Denizcilik

Capri’nin Kültürü: Özel Yat Kiralamada Mutlaka Görülmesi Gereken Yerler


Amalfi Sahilinde yat kiralama keyfini çıkarırken, bir doz kültür, tarih ve doğa için Capri adasında durduğunuzdan emin olun. 

İtalya, büyüleyici tarihi ve zengin kültürüyle ünlüdür ve Campania bölgesi özellikle Roma İmparatorluğu’nun saltanatı ve Rönesans’ın doğuşundan etkilenmiştir.

Campania’nın kalbinde yer alan Amalfi Coast, lüks restoranlar, şık plaj kulüpleri ve lüks alışveriş fırsatları sıkıntısı sunmuyor; ancak kültür söz konusu olduğunda, Capri kesinlikle ziyaret etmek için en iyi yerdir.

İtalya’ya bir bakış açısı arayan yat müdavimleri Capri’de bulacaklar. Pitoresk ada, mürettebatlı bir yat kiralama tatilinin bir parçası olarak eğlenmeniz için tarihle dolu binalara, kültürel alanlara ve doğal harikalara ev sahipliği yapmaktadır .

Capri’yi içeren Amalfi Sahili süperyat tatilinde görmek ve yapmak için en iyi şeyleri seçerek keşfedin.
Villa San Michele bahçelerini keşfedinAnacapri tepelerini kucaklayan Villa San Michele, Napoli Körfezi’nin zeminine ve mesafedeki Vesuvius Dağı’nın çukurlu zirvesine karşı gurur duyuyor. Merkezi villa, İmparator Tiberius’un bir büstü ve okyanusa bakan bir podyumda çömelmiş bir Mısırlı Sphynx içeren bir antik sanat ve heykel müzesine ev sahipliği yapmaktadır.

Selvi çamının, mersin çiçeği ve turunçgillerin baş kokusuna sahip Villa San Michele’nin bahçeleri, yüzlerce Akdeniz bitki ve çiçek türüne ev sahipliği yapmaktadır . Bunların arasından, zarif bir kollonatı destekleyen mermer sütunlardan sarmaşık içinde damlayan kafes kaplı bir pergolaya kadar Roma mimarisinin örnekleri parlıyor.

Villa’yı ziyaret etmek isteyen yat müdavimleri, on beş ila yirmi dakika sürecek olan Grande Marina’dan taksiye binebilirler. Yürüyerek ziyaret etme seçeneği de mevcuttur, yolculuk yaklaşık kırk dakika sürmektedir ve ünlü Fenike’nin adımlarını yılanlaştırmaktadır.


Mavi Mağara’nın harikasını yaşayın


Adanın kuzey batı tarafındaki uçurumlara sıkışmış olan Blue Grotto veya Grotto Azura. Bu doğal harikası, adını mağaranın içini dolduran göz alıcı mavi Tiren deniz suyundan alır ve aydınlanma izlenimi verir.

Bu fenomen, suyun dışarıdan süzülen ve herkesin yat kiralama güzergahında yüksek olması gereken gerçekten büyüleyici bir manzara yaratan yansıyan güneş ışığı nedeniyle oluşur. Dahası, yarı batık mağaraya sadece tekne ile erişilebilir, bu da onu lüks bir yat kiralayanlar için ideal bir etkinlik haline getirir.
Villa Lizis’in mimarisine hayran kalın

Capri kayalıklarında oturan Villa Lysis’in palazzo mimari ipuçlarını bir dizi farklı stille alıyor. Neoklasik çöküş, Art Nouveau’nun romantizmine ve görkemine zamansız ve zarif ortamına katkıda bulunan en yaygın temadır.

Binanın güzelliği, Napoli Körfezi ve villaya kısa bir yürüme mesafesinde olan Marina Grande’nin panoramik manzaralarıyla dengelenmiştir. Zemin narin heykeller, süpürme terasları ve iyonik sütunlarla dolu samimi bir portisco ile karabiber.

Villa, ziyaretçilerin İtalya’nın gün ortası sıcaklığından kaçabileceği ve villanın tertemiz bakımlı iç mekanlarına göz atabileceği yüce bir binadır . Mavi majolika ve beyaz seramikle döşenmiş zemin kattaki odalar ve geleneksel Oriental temalarını barındıran bodrum katında bir sigara içme odası vardır.


Monte Solaro’dan manzaranın tadını çıkarın


Monte Solaro’nun zirvesi, Capri adasındaki en yüksek yükselme noktasına sahiptir ve manzara ve okyanus üzerinde muhteşem manzaralar vaat eder. Açık bir günde ziyaret ettiğinizden emin olun, şüphe yok ki kiralık yatınızı koydaki demirlemede görebilirsiniz  .

Salerno Körfezi manzarasında içki içmek ve taze Neopolitan gelatoların tadını çıkarmak için küçük bir kafe ve oturma alanının bulunduğu dağın zirvesine konukları taşımak için bir telesiyej mevcuttur.
Faraglioni’de yelken açın


Capri’nin etrafında dolaşırken, yat müdavimleri, adanın güney tarafındaki sudan ve kuleden yükselen Il Faraglioni’nin ikonik kemerlerine daha yakından bakmamaya dikkat edecektir.

Efsaneye göre, kemerlerin altında yelken yaparken sevdiğiniz birini öperseniz, sevginiz sonsuza kadar doğru olacaktır. Romantik bir balayı kiralama hizmeti alıyorsanız, bunu seyahat programınıza eklediğinizden emin olun.
Villa Javis Sarayını keşfedin


Bir zamanlar süslü bir imparatorun sarayı olan Villa Jovis artık harabe halindedir. Craggy duvarlar, bir zamanlar binanın bulunduğu ana siteyi, Capri’nin tepesinde bir yamaçta yükseliyor. Binanın oda ve koridorlarının birçoğu hala incedir ve ziyaretçilerin MS 27 yılına kadar uzanan bu yerleşime daha yakından bakmasını sağlar.

Villa Jovis’in durumundan, ziyaretçiler doğrudan su boyunca Amalfi Sahili’ne bakabilecekler . Villa Villa Lysis’e sadece birkaç kilometre uzaklıktadır ve bu çifti ziyaret etmek bir öğleden sonra geçirmek için harika bir yoldur.


Via Krupp ve Augustus Bahçeleri’nde yürüyün
Hevesli yürüyüşçüler, San Giacomo Charterhouse’u ve Augustus Bahçelerini Marina Piccola ile birleştiren tarihi bir anahtar teslimi döşeli patika olan Via Krupp’ın izini sürmenin keyfini çıkaracaklar.

Yol, yaklaşık 100 feet yüksekliğe sahip ve yürüyüşçüler Augustus Bahçelerinin doğal güzelliği ve tatlı kokuları ile ödüllendirilecek.

11 görüntüleme0 yorum

İzmir: Dalyan Mahallesi, Estinbel Sitesi Girişi, Dalyan Marina, 35930 Çeşme/İzmir | Türkiye

Mail : cesme@oscardenizcilik.com

İstanbul : 1.Kısım Mahallesi, Rauf Orbay Cd., 34140 Bakırköy/İstanbul | Türkiye

Mail : ist@oscardenizcilik.com

Merkez Adres: Tepecik, ilta Bodrum Marina, Neyzen Tevfik Cd., 48400 Bodrum/Muğla | Türkiye

Mail : mavitur@oscardenizcilik.com

Antalya : Liman, Büyük Liman Mevki, Atatürk Blv., 07070 Konyaaltı Antalya | Türkiye

Mail : ant@oscardenizcilik.com

 • Oscar Denizcilik YouTube Kanalı
 • Oscar Denizcilik Pintrest
 • Oscar TripAdvisor
 • Oscar Denizcilik Facebook
 • Oscar Denizcilik Instagram

Pazartesi - Salı - Çarşamba - Perşembe - Cuma : 06:00 - 23:00 Cumartesi - Pazar : 06:00 - 22:00

HIZLI SİTE HARİTASI

SATILIK YAT

TEKNE TATİLİ

 • Yat Tatili
 • Mavi Yolculuk
 • Mavi Tur
 • Tekne de Tatil
 • Gulet Tatili
 • Ucuz Mavi Yolculuk
 • Haftalık Tekne Kiralama
 • Mega Yat Tatili

KİRALIK TEKNE

 • İstanbul Kiralık Tekne
 • Çeşme Kiralık Tekne
 • Antalya Kiralık Tekne
 • Bodrum Kiralık Tekne
 • Fethiye Kiralık Tekne
 • Marmaris Kiralık Tekne
 • Göcek Kiralık Tekne
 • Mega Tekne Kiralama

Yeni Eklenenler

Çeşme Tekne Turları
Fethiye Mavi Yolculuk
Bursa Yat Kiralama
Saatlik Yat Kiralama
Yat Kiralama Fiyatları 2020
Türkiye Yat Kiralama
Satılık Yat
GuletYat Kiralama

2010 - 2019 Oscar A.Ş. Tüm Hakları Saklıdır.