• Oscar Denizcilik

Akdeniz’de Yelken Açmak İçin İpuçları

En son güncellendiği tarih: 23 Mar 2020

Med’de yelken açmak tamamen aksiyonla ilgilidir. Yaptığınız macerayı tanımlayan şeyler. Pastel tonlarda şehirlerden antik kalıntılarla dolu terk edilmiş koylara dokuma. Şimdiye kadar tattığınız en taze balıkları sunan sahil tavernalarında yemek. Yunan adaları arasında atlamak, Adriyatik kıyısını süpürmek veya mavi su geçişinde daha uzun mesafelerle mücadele etmek. Sürekli sıcak ama çeşitli koşullardan, kobalt mavisi denizlerden ve çarpıcı ortamlardan en iyi şekilde yararlanmak.


Med’de yelken açmak tamamen aksiyonla ilgilidir. Yaptığınız macerayı tanımlayan şeyler. Pastel tonlarda şehirlerden antik kalıntılarla dolu terk edilmiş koylara dokuma. Şimdiye kadar tattığınız en taze balıkları sunan sahil tavernalarında yemek. Yunan adaları arasında atlamak, Adriyatik kıyısını süpürmek veya mavi su geçişinde daha uzun mesafelerle mücadele etmek. Sürekli sıcak ama çeşitli koşullardan, kobalt mavisi denizlerden ve çarpıcı ortamlardan en iyi şekilde yararlanmak.

Akdeniz gezisi hayatın en büyük zevklerinden biridir. Burada, mavi su Balear ve daha geniş Akdeniz seyirinden daha yoğun geçişe kadar bazı samimi ve pratik yelken tavsiyeleri sunmak için Sunsail Palma Mallorca Üs Müdürü Oliver.

Klasik Med demirleme

Kıç palamarlar her zaman olduğundan daha karmaşık görünürler. İşte benim en iyi ipuçları:

Akdeniz demirlemenizden yola çıkmadan önce, kıç çizgisini rüzgar eserken aynı tarafta tuttuğunuzdan emin olun. Bu yaklaşım, dümenin yayını kontrol altında tutmasına yardımcı olacaktır. Bu tekniği kullanarak, çizgiyi kaymadan önce yayın pozisyonu üzerinde tam kontrole sahip olduğunuzu göreceksiniz, böylece rıhtımdan güzel ve pürüzsüz bir ilerleme sağlayabilirsiniz.

Tembel Akdeniz tarzı bağlama yöntemini kullanırken, iskeleden en uzaktaki hattınızın sonuna küçük bir yüzen şamandıra takmayı düşünün. Bu, tembel hattınızı kokpitten almanızı ve sonra yay hatlarınızı sabitlemek için hareket etmeden önce takmanızı sağlayacaktır. Bu çok kolay ve kontrollü bir giriş sağlar.

Rüzgar Gülü Yönlendirme

Kendi bağımsız dümeniyle herhangi bir rüzgar gülü direksiyonunu kullanırken, bir teknenin iyi dengelenmiş olup olmadığına dair mükemmel bir göstergenin yeke / tekerleğe bağlama ihtiyacı olmadığını göreceksiniz. Yelken triminize bağlı olarak, yatınız ana dümeni kirletmek zorunda kalmadan rüzgar gülü altında mükemmel bir şekilde yelken açabilmelidir.

manevra

Bir yat limanında dar bir yerde manevra yaparken, ters dönmeden önce yatınızın daima sabit durduğundan emin olun. Kaptan onu ters yöne çevirdiğinde ya da bir nesneye çarptığında ya da sadece manevrayı gerçekleştiremediğinde bir yatın hala ileriye doğru hareket ettiği çok fazla olay gördüm.

Yemek pişirme

Bir kadırga süperstarı olsa da, gemide oldukça iyi bir taze somun pişirdiğim biliniyordu. Ve fırını bile kullanmadan yapabilirim! Aslında kullanışlı bir yatçılık hack yardımı ile o kadar da zor değil. Ev yapımı ekmeğinizi yaparken, hamuru 1 saat boyunca motor bölmesine oturtun ve mükemmel bir şekilde yükselmesini izleyebilirsiniz. Ancak dikkat: kapağı kapattığınızdan ve doğrudan motora yapıştırmadığınızdan emin olun. Kimse dizel ekmek istemiyor! En iyi sonuçlar için, demirlediğimde veya yat limanına döndüğümüzde, günün yelkeninin sonunda hamurumun yükselmesine izin verdim, bu yüzden motor güzel ve sıcak.

istifleme

Düzenli bir geminin tutulması, hem güvenlik hem de hijyen açısından çok önemlidir. Ağır parçaların mümkün olduğunca alçakta saklandığından emin olun, böylece düşmemeleri ve biraz rüzgarlı olmaları durumunda füzeye dönüşmeleri önlenir. Her zaman yumuşak bir çanta değil, sağlam bir bavul paketleyin, çünkü alan genellikle bir yatta birinci sınıftır.

reefing

Genel bir kural olarak: resifleme hakkında ilk düşündüğünüz an – resif! Güvenlik asla bir gün izin almaz ve aşırı resifli olmak ve resifsiz olmaktan ve işleri düzgün bir şekilde tutmak için mücadele etmekten biraz daha iyidir. Tüm yatlarımızda silindir resifli genoaslar ve slab reefing şebekeleri tembel krikolar ile, bu nedenle yelkenlerinizi almak ve koşullar düzelirse ve daha fazla tuval çıkarmak istiyorsanız resifleri sallamak inanılmaz derecede kolaydır.

fırtınalar

Salonda uyumaya çalışırken bir Meltemi veya Maestral limandan esiyorsa, bu tekniği düşünün. Fırtınalarda uyumaya çalışırken, vücudumu rıhtımın içine sokmak için uykuda yelkenler ve yelken çantaları kullanıyorum. Bu sadece rahat değil, aynı zamanda iyi bir gece uykusu sağlayacaktır.

navigasyon

Son olarak, pusula üzerindeki ‘arka’ yönünüzü bulmak için kolay bir referans. Gidiş pozisyonunuz 0 ° ile 180 ° arasındaysa, arka yatağınızı hızlı bir şekilde bulmak için mevcut istikametinize 180 eklersiniz. Örneğin, 90 ° ‘de limandan çıkıyorsanız, giriş için arka yatağınız 90 ° + 180 ° = 270 ° olacaktır. 180 ° ve 360 ° arasında herhangi bir istikamette yelken açıyorsanız, geçiş yapın ve sadece eksi 180. Örneğin, 300 ° ‘ye çıksaydım arka yatağım 300 ° – 180 ° = 120 ° olurdu.

Denize açılmak

Eh, işte burada, Mallorca’nın sansasyonel kıyısından ve dünyadan uygulayabileceğiniz bazı yararlı yelken nous. Oliver sadece uzman bir denizci değil, aynı zamanda adasını elinin arkası gibi biliyor. Daha yararlı ipuçları, püf noktaları ve Sunsail snippet’leri için denizdeki bulutlar kılavuzumuza göz atın .

1 görüntüleme0 yorum

İzmir: Dalyan Mahallesi, Estinbel Sitesi Girişi, Dalyan Marina, 35930 Çeşme/İzmir | Türkiye

Mail : cesme@oscardenizcilik.com

İstanbul : 1.Kısım Mahallesi, Rauf Orbay Cd., 34140 Bakırköy/İstanbul | Türkiye

Mail : ist@oscardenizcilik.com

Merkez Adres: Tepecik, ilta Bodrum Marina, Neyzen Tevfik Cd., 48400 Bodrum/Muğla | Türkiye

Mail : mavitur@oscardenizcilik.com

Antalya : Liman, Büyük Liman Mevki, Atatürk Blv., 07070 Konyaaltı Antalya | Türkiye

Mail : ant@oscardenizcilik.com

 • Oscar Denizcilik YouTube Kanalı
 • Oscar Denizcilik Pintrest
 • Oscar TripAdvisor
 • Oscar Denizcilik Facebook
 • Oscar Denizcilik Instagram

Pazartesi - Salı - Çarşamba - Perşembe - Cuma : 06:00 - 23:00 Cumartesi - Pazar : 06:00 - 22:00

HIZLI SİTE HARİTASI

SATILIK YAT

TEKNE TATİLİ

 • Yat Tatili
 • Mavi Yolculuk
 • Mavi Tur
 • Tekne de Tatil
 • Gulet Tatili
 • Ucuz Mavi Yolculuk
 • Haftalık Tekne Kiralama
 • Mega Yat Tatili

KİRALIK TEKNE

 • İstanbul Kiralık Tekne
 • Çeşme Kiralık Tekne
 • Antalya Kiralık Tekne
 • Bodrum Kiralık Tekne
 • Fethiye Kiralık Tekne
 • Marmaris Kiralık Tekne
 • Göcek Kiralık Tekne
 • Mega Tekne Kiralama

Yeni Eklenenler

Çeşme Tekne Turları
Fethiye Mavi Yolculuk
Bursa Yat Kiralama
Saatlik Yat Kiralama
Yat Kiralama Fiyatları 2020
Türkiye Yat Kiralama
Satılık Yat
GuletYat Kiralama

2010 - 2019 Oscar A.Ş. Tüm Hakları Saklıdır.