Fethiye Mavi Tur / Mavi Yolculuk Teknelerimiz 

Fethiye Mavi Tur

Mavi Yolculuk

Mavi Yolculuk Teknelerimiz

Mavi Yolculuk Teknelerimiz

Mavi Yolculuk Teknelerimiz

Mavi Yolculuk Teknelerimiz

Harika Deniziyle Fethiye Mavi Yolculuk ve Yat Kiralama

fethiye mavi yolculuk hakkında

Fethiye Mavi Yolculuk Hakkında Bilgiler

 

Geçtiğimiz yıl yüzde 100’lük doluluk oranıyla yaz aylarında en rağbet gören tatil bölgelerinden birisi olan Fethiye’nin tarihi çok eskilere dayanıyor. “Işık yurdunun insanları” yani Likyalılar tarafından antik dönemde Telmessos olarak anılan Fethiye, mavi tur tutkunlarının en çok yat kiralama yaptığı yerlerin başında geliyor. 

Fethiye Mavi Tur

M.Ö. 5. yüzyıla kadar dayanan tarihiyle çam ağaçlarının denizle buluştuğu bu enfes tatil yöresi Fethiye, yaklaşık 80 bin kişilik nüfusuyla Muğla’nın önemli tatil bölgelerinden bir tanesi.  

Mavi tur tutkunlarının en uğrak noktalarından olan Fethiye’de dünyaca ünlü birçok antik ve tarihi mekan göze çarpıyor. Saklıkent, Xanthos, Kadyanda, Pınara, Tlos, Daedalus, Sidyma gibi birçok antik yapıya ev sahipliği yapan Fethiye’nin en önemli yerleri hiç şüphesiz Kelebekler Vadisi ve Ölü Deniz.  

 

Kelebekler Vadisi’ne sadece Yat kiralama ya da Mavi Tur ile gidilebiliyor 

Tabii ki Fethiye deyince herkesin aklına ilk olarak Ölü Deniz geliyor. Kristal berraklığı, bembeyaz kumsalı, Türk mavisi olarak adlandırılan turkuaz denizi ile dünyaca ünlü bir bölge Ölü Deniz. Belcekız Plajı ve Kumburnu Ulusal Parkı ile cennetten bir köşe gibi hissettiren Ölü Deniz, mavi tur sevenlerin de uğrak noktası olmakla birlikte çevresindeki koylara yat kiralama yoluyla gitmek isteyen misafirlerin de kestirme noktası.  

Karayoluyla ulaşımı olmayan Kelebekler Vadisi’ne gitmek isteyenler ise buraya yat kiralama ile ya da mavi turla ulaşabiliyorlar. Mavi tur ile ya da Oscar Denizcilik tarafından size sağlanacak lüks yatla çıkılacak yolculukla, ilk olarak limandan kenti saran tepenin altında yer alan Amintas Mezarı, eşsiz görüntüsüyle sanki tarihe ışık tutuyor. Daha sonra ise rota Kelebekler Vadisi. 

80’den fazla kelebek türünün gözlemlenebildiği ve Fethiye’nin birbirinden eşsiz koylarının en ünlüsü olan Kelebekler Vadisi’ne ise Ölü Deniz’den yat kiralama ile ya da mavi tur ile kolaylıkla ulaşılabiliyor.  

1995 yılında 1. derecede doğal SİT ilan edilerek koruma altına alınan bu el değmemiş kayalık ve çamlık vadide yapılacak küçük bir tırmanıştan sonra sayılamayacak kadar çok kelebeği görebilir, doğanın bu harikasını biraz yorucu bir şekilde gözlemledikten sonra Oscar Denizcilik tarafından size özel yat kiralama hizmetiyle ayrılmış yatlarda içeceğiniz soğuk bir içecekle kendinize gelebilir ya da hemen yeni bir mavi tura yelken açabilirsiniz. 

 

Geçtiğimiz yıl Fethiye’de oteller yüzde 100 doluluk oranına ulaşmıştı. Bu kalabalık otellerde, gürültülü bir tatil yerine Oscar Denizcilik’ten size tahsis edilen lüks yatlarda kendinizi özel hissedebilir, eşsiz ve unutulmaz bir tatil yaşayabilirsiniz. 

Sosyal Medyada Oscar

  • Instagram
  • Facebook Sosyal Simge
  • YouTube Sosyal Simge

Merkez: Dalyan Mahallesi, Estinbel Sitesi Girişi, Dalyan Marina, 35930 Çeşme/İzmir | Türkiye

 

Mail : info@oscardenizcilik.com

 

Şube 1 : Bodrum = https://goo.gl/maps/HK3tU5MsciM2

Oscar Denizcilik Bodrum Yat İşletmeciliği Adresi

Şube 2: Çeşme = https://goo.gl/maps/J2Y9VXrTrbP2

Oscar Denizcilik Çeşme Yat İşletmeciliği Adresi

Şube 3: Antalya = https://goo.gl/maps/UhN5fBnsA4n

Oscar Denizcilik Antalya Yat İşletmeciliği Adresi

Şube 4: İstanbul = https://goo.gl/maps/Pt1HfXdxxgG2

Oscar Denizcilik İstanbul Yat İşletmeciliği Adresi

Tüm Hakları Saklıdır. Web Tasarım ve Seo Oscar Medya Ofisi